neoficiálne stránky   

 
  BBC dnes:  
 
  Dnes BBC nezmenilo svoju tvár. Po celé obdobie od vzniku je objektívnou, rovnoprávnou a tolerantnou rozhlasovou aj televíznou stanicou, ktorá má široký záber, mnohé silné základne po celom svete, reportérov v každom veľkom mieste a na každej významnej udalosti. Informuje celý svet a ľudí o dianí vo svete, o počasí, politike, športe, vojenských konfliktoch, o všetkom, čo sa deje a nechýbajú ani náučné programy a relácie.

V plánoch BBC je v najbližších rokov ako tomu je aj v susedných Čechách, ukončenie analógového vysielania a postupné prechádzanie plne na digitálne vysielanie. Do neho sa momentálne aj investuje a realizuje. Začiatkom tohto storočia sa spustilo BBC Wales a pribudli aj detské kanály.

Rozšírili sa možnosti menšinovým obyvateľom VB a to prostredníctvom rozhlasových staníc, ktoré vysielajú ich programy a v ich jazyku. Vysielanie do škôl však skončilo. Výuka nemala v dnešnom systéme vzdelávania svoje miesto a aj preto táto časť doobedňajšieho vysielania nebola ďalej ponechávaná.
.

BBC SLOVAK
 
BBCBBC malo do roku 2005 pobočku aj na Slovensku. Fungovalo tak BBC SLOVAK a viac informácii práve o BBC Slovak nájdete na stránkach. Tlačová správa hovorí o dôvodoch zrušenia BBC pobočiek v 10 jazykoch.

Zahraničné vysielanie BBC prijalo v októbri 2005 novú stratégiu rozvoja na nasledujúcich päť rokov.

V rámci tejto stratégie bolo schválené aj rozhodnutie ukončiť činnosť 10 jazykových sekcií, medzi nimi aj slovenskej. BBC sa po slovensky naposledy prihlásila 20.decembra 2005. Týmto sa ukončila 66 ročná história vysielania BBC v slovenčine.

Slovenská redakcia zahraničného vysielania BBC ďakuje všetkým svojim poslucháčom a priaznivcom za prejavený záujem a podporu. Ďakuje tiež všetkým tým, ktorí vyjadrili ľútosť a sklamanie nad ukončením jej činnosti.
Viac info na spomínanom webe:  http://www.bbc.co.uk/slovak/

 

 
 
© BBC.SK unoficial website - neoficiálne stránky BBC.sk L222