neoficiálne stránky   

 
  Po vojne:  
 
  Povojnové obcodbie pre BBC znamenal opäť nárast moci, veď obnovenie televízneho vysielania znova umožnilo viac informovať. Vojna ochudobnila a oslabila krajinu a mnohých, televízor bol síce výsadov bohatších, ale i tak sa našli spôsoby, ako sa stretávali celé rodiny, či priatelia v kluboch a sledovali jednu televíziu mnohí.

Veľký ohlas mala po vojne svadba kráľovnej Alžbety a vojvody z Edinburgu v roku 1947, ktorá vtedy na tak nezvyčajnú udalosť pritiahla mnohých ľudí pre televízne obrazovky. Už v 50 tych rokov mala polovica populácie pokrytie signálom. BBC ešte stále v tomto období nebola najsilnešjšou televíznou stanicou a tak bolo skvelým krokom, keď sa jej v roku 1955 podarilo odkúpiť najväčšieho konkurenta na trhu spoločnosť ITV.

Lenže prišiel pád počúvanosti a sledovanosti. Niekoľko významných ľudí sa na čele BBC vystriedalo, no stále sa nepodarilo zmierniť pád sledovanosti a úsopechu. Význam BBC však nijak nepoklesol a jeho využívanie prebiehalo naďalej.
.

BBC SLOVAK
 
BBCBBC malo do roku 2005 pobočku aj na Slovensku. Fungovalo tak BBC SLOVAK a viac informácii práve o BBC Slovak nájdete na stránkach. Tlačová správa hovorí o dôvodoch zrušenia BBC pobočiek v 10 jazykoch.

Zahraničné vysielanie BBC prijalo v októbri 2005 novú stratégiu rozvoja na nasledujúcich päť rokov.

V rámci tejto stratégie bolo schválené aj rozhodnutie ukončiť činnosť 10 jazykových sekcií, medzi nimi aj slovenskej. BBC sa po slovensky naposledy prihlásila 20.decembra 2005. Týmto sa ukončila 66 ročná história vysielania BBC v slovenčine.

Slovenská redakcia zahraničného vysielania BBC ďakuje všetkým svojim poslucháčom a priaznivcom za prejavený záujem a podporu. Ďakuje tiež všetkým tým, ktorí vyjadrili ľútosť a sklamanie nad ukončením jej činnosti.
Viac info na spomínanom webe:  http://www.bbc.co.uk/slovak/

 

 
 
© BBC.SK unoficial website - neoficiálne stránky BBC.sk L222