neoficiálne stránky   

 
  BBC World Service:  
 
  Je rozhlasová stanica, ktorá sa pôdovne volala Empire Service. Zaisťuje rozhlasové vysielanie do zahraničia. Prevádzkuje ju spoločnosť BBC ale nie je financovaná z koncesionárskych poplatkoch, čo je celkom pochopiteľné, keďže nemá využitie platcov týchto poplatkov.

Celé financovanie tejto časti totiž vychádza z ministerstva zahraničia a momentálne vysiela pomocou internetu. V niektorých krajinách stále cez rádiové stanice na frekvenciách FM. V mnohých krajinách malo BBC World svoje pobočky - štúdiá a to do roku 2005 aj vrátane Slovenska. V tomto roku totiž vedenie BBC rozhodlo o zrušení. Rovnakú vec postihlo 10 jazykových verzií a krajín vysielajúcich pomocou BBC World. Podľa niektorých informácií má byť z ušetrených peňazí financované vysielanie v arabskom jazyku.

BBC SLOVAK
 
BBCBBC malo do roku 2005 pobočku aj na Slovensku. Fungovalo tak BBC SLOVAK a viac informácii práve o BBC Slovak nájdete na stránkach. Tlačová správa hovorí o dôvodoch zrušenia BBC pobočiek v 10 jazykoch.

Zahraničné vysielanie BBC prijalo v októbri 2005 novú stratégiu rozvoja na nasledujúcich päť rokov.

V rámci tejto stratégie bolo schválené aj rozhodnutie ukončiť činnosť 10 jazykových sekcií, medzi nimi aj slovenskej. BBC sa po slovensky naposledy prihlásila 20.decembra 2005. Týmto sa ukončila 66 ročná história vysielania BBC v slovenčine.

Slovenská redakcia zahraničného vysielania BBC ďakuje všetkým svojim poslucháčom a priaznivcom za prejavený záujem a podporu. Ďakuje tiež všetkým tým, ktorí vyjadrili ľútosť a sklamanie nad ukončením jej činnosti.
Viac info na spomínanom webe:  http://www.bbc.co.uk/slovak/

 

 
 
© BBC.SK unoficial website - neoficiálne stránky BBC.sk L222